Results from German Open Championships - GOC Junior II Standard 12 августа 2016 г.
Реклама
Если не хочешь видеть эти объвления Стань Участником!
Хочешь advertise your product у нас?

German Open Championships
Германия - Stuttgart 9 августа 2016 г.

GOC Junior II Standard 12 августа 2016 г.

Финал

1  Artem Nasretdinov & Elizaveta Semashko Россия
2  Glenn Richard Boyce & Caroly Jänes Англия
3  Karolis Burneikis & Izabela Shekaite Литва
4  Vladislav Untu & Alexandrina Olteanu Румыния
5  Veaceslav Nagailic & Nina Dudoglo Молдова
6  Laviniu Ionut Gradea & Alexandra Cristina Bujor Румыния
7  German Pugachev & Ariadna Tishova Россия
Не любишь объявления?   Стань Участником!

Полуфинал

8  Daniel Lepski & Juliane Aschenbrenner Германия
9  Sergej Tshovrebov & Kristina Bugaeva Россия
10  Kamil Bochenek & Ilona Sak Польша
11  Vladislav Tsikhanovskiy & Sofiya Zil Украина
11  Harijs Viksna & Laura Mezsarga Латвия
13  Dragosh Chimbir & Beatricia Rotaru Молдова
14  Andrej Zorin & Veronika Polyushkina Россия

Do you want to look like our Elite Performers? Order your dancewear, shoes, accessories from our shop or visit us on-line.

Четверть-финал

15  Patrik Buda & Silvia Budova Словакия
16  Egor Ionel & Rita Schumichin Германия
16  Nikita Shipitsin & Anna Zakharova Россия
18  Stefan Cazacu & Tatiana Balan Молдова
19  Nikita Laba & Marina Makarenko Россия
20  Kwuang Cheng Chong & Zui Chia Chong Япония
20  Vladislav Zhigarev & Diana Epeykina Россия
22  Roberts Andersons & Jekaterina Rasimjonoka Латвия
22  Mikhail Bukato & Ekaterina Shibeko Белоруссия
24  Aleksej Shevchenko & Elizaveta Grinchenko Украина
25  Krisjarlet Kivisaar & Maria-Elisabeth Lootus Эстония

Round 3 (лучшие 48)

26  Anton Kachan & Mariya Shevtsova Азербайджан
26  Gabriel Korpas & Vanessa Murajdova Словакия
28  Kacper Greczynski & Natalia Dabrowska Польша
28  Leho Holm & Marleen Lutter Эстония
30  Karmo Viherpuu & Grete Labunski Эстония
31  Arkhip Tuchkov & Eleonora Metelitsa Россия
31  Tao Xu & Fan Chen Meng Китай
33  Dragos Marian Comsa & Maria Teona Olteanu Румыния
33  Artem Esayan & Anna Kormyshenkova Россия
35  Kirill Kurbatov & Alexandra Revel-Muroz Россия
35  Mikhail Maydanyuk & Olga Shimanskaya Белоруссия
35  Vsevolod Shagaev & Veronika Kioroglo Россия
38  Vlad Losev & Olesya Yuvko Украина
39  Rasmus Lang & Martina Heimo Эстония
40  Oskars Vainovskis & Liva Darzniece Латвия
41  Gábor György Biri & Fruzsina Nagy Венгрия
41  Andrei Petcu & Bianca Buzuleac Румыния
43  Aliaksandr Shvaibovih & Polina Tikhomirova Белоруссия
44  Ilya Knyazev & Viktoriya Fomina Россия
45  Egor Koznov & Katerina Garkavenko Россия
46  Mateusz Krupa & Nicole Billings Польша
47  Ilya Zavyalov & Arina Perevozchikova Россия
48  Daniil Uibo & Angelika Arno Эстония

Round 2 (лучшие 80)

49  Gleb Golovachev & Sofiya Glotova Казахстан
49  Nikita Gorbachov & Anastasiya Dyakova Россия
51  Edoardo Mangoni & Benedetta Iaconi Италия
51  Alexandru Andrei Vatamaniuc & Ioana Daiana Stanciu Румыния
53  Laurynas Makarovas & Emilija Cepauskaite Литва
53  Gustav Skovbon & Amalie Aune Дания
55  Aleksej Bessonov & Evgeniya Kolmagorova Россия
56  Albert Kostarev & Tatyana Pryadko Россия
57  Rui Hamada & Momoka Inamura Япония
58  Efrem Kuzmichenko & Samira Harez Германия
58  Istvan Urban & Lilla Urban Венгрия
60  Thor Dobrjanski-Piirsalu & Eliisa Sukles Эстония
60  Zhi Zhang & Ru Yi Tang Китай
62  Ron Brener & Romi Nof Израиль
62  Mirolim Obidov & Milana Karabaeva Узбекистан
64  Feifan Qi & Yifan Cui Китай
65  Nikita Ladyzhenskij & Anastasiya Tarasyuk Россия
65  Enrico Piirsalu & Sarah Sofie Barjabin Эстония
67  Max Chomej & Nicole Scharton Германия
67  Zhijie Jia & Yang Yang Li Китай
67  Zijiu Zhang & Mengjia Wu Китай
70  Arijus Gailevicius & Brigita Mockute Литва
70  Rustem Sagadi & Alua Kargabaeva Казахстан
70  Qi Xu & Ping Ying Liu Китай
73  Pengcheng Hou & Jia Hu Китай
74  Benas Latanauskas & Ksenia Samusevic Литва
74  Max Naumann & Kassandra Kuschk Германия
74  Jürgen Schaz & Natalia Mariankowska Германия
77  Nikita Kontsevich & Ekaterina Panchenko Россия
78  Luka Ivanov & Anna Shevyreva Россия
79  Kert Lillenberk & Marie Loopere Эстония
80  Nikita Mamonov & Anna Rubenkova Россия

Первый тур (лучшие 107)

81  Astiam Morox & Yasemin Ersay Румыния
81  Daniel Muller & Anna Gommer Германия
83  Erik Gerhard Baranyai & Daria Alexia Ardelean Румыния
83  Donghang He & Ruonan Cao Германия
85  Igor Batov & Anastasiya Motorina Россия
86  Emanuel Brajinovic & Viktoria Kiselev Германия
86  Alessandro Laineri & Ginevra Nanni Италия
88  Artem Bodrov & Zarina Tashmatova Казахстан
89  Aleksej Abramov & Anna Fedoseenko Россия
89  Philipp Hofstetter & Natalie Cremar Швейцария
89  Xiaodong Li & Yige Zhou Китай
89  Kam Ho Sin & Jerry Lee Гонконг
93  Mike Alexander & Annelie Siegle Германия
94  Dimitri Pinekenstein & Anastasia Holwerda Германия
95  Maurizio Bauer & Katrin Lorber Германия
95  Lan Yuhsiang & Chao Jieyu Тайвань
97  Christian Holweg & Anna-marie Starikova Германия
97  Pablo Jovani & Rosa Ferrero Oliver Испания
99  Haojie Zhang & Chengge Wu Китай
100  Vladislav Bernt & Michelle Badt Германия
101  Jan-Valentin Schneider & Viktoria Lippelt Германия
102  David Hoffmann & Daria Zamfiroiu Германия
103  Antony Mizzi & Julia Florenca Австралия
103  Sergej Petrov & Polina Strelnikova Россия
105  Justin Lauer & Alisia Trunov Германия
106  Christoph Baitis & Elina Gorler Германия
106  Dmitrij Golub & Michele Muhlig Германия
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



Close the panel

sponsored items

You may also like




#{text}